GREAT AMERICAN CLASSIC 2009 18U TOURNAMENT SCHEDULE  
    **THIS SCHEDULE IS TENTATIVE AND SUBJECT TO CHANGE UNTIL 6/24 AT 3PM  
THURSDAY 6/25                                                                                                  
GAME # TIME TEAMS                                                                                LOCATION
1 10:45 AM NY NINE V TEAM CT BLUEJAYS 18U                         BASEBALL HEAVEN #1
2 10:45 AM IRON AREA BASEBALL V CT EXPRESS                      BASEBALL HEAVEN #2
3 10:45 AM LI TITANS 17 BLUE V CT CAPITALS                            BASEBALL HEAVEN #3
4 10:45 AM TEAM FROZEN ROPES V LI TITANS 16 MIZUNO   BASEBALL HEAVEN #4
5 10:45 AM LI ASTROS V LI WHALERS 18U                                    PALSTADIUM                                                                    
6 10:45 AM FROZEN ROPES ORANGE COUNTY V LI TITANS 18 BLUE STONY BROOK UNIVERSITY
7 1:00 PM NY NINE V SYRACUSE SPORTSZONE ATHLETICS BASEBALL HEAVEN #1
8 1:00 PM LI WHALERS 17U V HUDSON VALLEY WILDCATS BASEBALL HEAVEN #2
9 1:00 PM CT CAPITALS V USA MAVERICKS                              BASEBALL HEAVEN #3
10 1:00 PM DIESEL V TEAM CT BLUEJAYS 17U                                      BASEBALL HEAVEN #4
11 1:00 PM LI MARINERS EAST V VALLEY STREAM HAWKS   PAL STADIUM
12 1:00 PM YOUTH SERVICE JUNIORS V THE HITMEN              STONY BROOK UNIVERSITY
13 3:15 PM SYRACUSE SPORTSZONE ATHLETICS V TEAM CT BLUEJAYS 18U BASEBALL HEAVEN #1
14 3:15 PM LI WHALERS 18U V DIAMOND BUDDIES                 BASEBALL HEAVEN #2
15 3:15 PM LI TITANS 18 GOLD V LI WHALERS 17U                   BASEBALL HEAVEN #3
16 3:15 PM TACONIC RANGERS AMERICAN V CT BOMBERS 17U BASEBALL HEAVEN #4
17 3:15 PM LI MARINERS WEST V LI EAGLES                               STONY BROOK UNIVERSITY
18 5:30 PM SI ORIOLES V GREATER BINGHAMTON RBI 17U BASEBALL HEAVEN #1
19 5:30 PM CT BOMBERS 18U V SOUTH BERGEN METS           BASEBALL HEAVEN #2
20 5:30 PM NJ KNIGHTS V LI TITANS 17 GOLD                            BASEBALL HEAVEN #3
21 5:30 PM PAVCO BLACK V LI TITANS 18 BLUE                         BASEBALL HEAVEN #4
22 5:30 PM TEAM FROZEN ROPES V BAYSIDE YANKEES         STONY BROOK UNIVERSITY
23 7:45 PM CT ANGELS V SI ORIOLES                                             BASEBALL HEAVEN #1
24 7:45 PM TACONIC RANGERS NATIONALS V CT BOMBERS 18U BASEBALL HEAVEN #2
25 7:45 PM SYR SPORTSZONE BRAVES V NO. JERSEY CARDINALS SCOUT TEAM BASEBALL HEAVEN #3
26 7:45 PM TACONIC RANGERS AMERICANS V PAVCO BLACK BASEBALL HEAVEN #4
       
       
FRIDAY 6/26                                                                                                  
GAME # TIME TEAMS                                                                               LOCATION
27 8:30 AM CT EXPRESS V BAYSIDE YANKEES                             BASEBALL HEAVEN #1
28 8:30 AM CT CAPITALS V YOUTH SERVICE JUNIORS             BASEBALL HEAVEN #2
29 8:30 AM LI MARINERS WEST V SOUTH BERGEN METS       BASEBALL HEAVEN #3
30 8:30 AM CT BOMBERS 17U V FROZEN ROPES ORANGE COUNTY BASEBALL HEAVEN #4
31 10:45 AM LI WHALERS 18U V SYRACUSE SPORTSZONE BRAVES BASEBALL HEAVEN #1
32 10:45 AM YOUTH SERVICE JUNIORS V LI TITANS 17 BLUE BASEBALL HEAVEN #2
33 10:45 AM LI WHALERS 17U V DIESEL                                           BASEBALL HEAVEN #3
34 10:45 AM CT ANGELS V NJ KNIGHTS                                           BASEBALL HEAVEN #4
35 10:45 AM VALLEY STREAM HAWKS V SYRACUSE SPORTZONE ATHLETICS PAL STADIUM
36 10:45 AM HUDSON VALLEY WILDCATS V TEAM CT BLUEJAYS 17U STONY BROOK UNIVERSITY
37 1:00 PM LI ASTROS V SYRACUSE SPORTZONE BRAVES BASEBALL HEAVEN #1
38 1:00 PM LI TITANS 17 BLUE V USA MAVERICKS                    BASEBALL HEAVEN #2
39 1:00 PM BAYSIDE YANKEES V LI TITANS 16 MIZUNO          BASEBALL HEAVEN #3
40 1:00 PM SOUTH BERGEN METS V TACONIC RANGERS NATIONALS BASEBALL HEAVEN #4
41 1:00 PM PAVCO BLACK V FROZEN ROPES ORANGE COUNTY PAL STADIUM
42 1:00 PM CT EXPRESS V TEAM FROZEN ROPES                      STONY BROOK UNIVERSITY
43 3:15 PM DIAMOND BUDDIES V LI ASTROS                             BASEBALL HEAVEN #1
44 3:15 PM USA MAVERICKS V THE HITMEN                              BASEBALL  HEAVEN #2
45 3:15 PM LI TITANS 17 GOLD V CT ANGELS                              BASEBALL HEAVEN #3
46 3:15 PM TEAM CT BLUEJAYS 17U V LI TITANS 18 GOLD BASEBALL HEAVEN #4
47 3:15 PM LI EAGLES V CT BOMBERS 18U                                   STONY BROOK UNIVERSITY
48 5:30 PM VALLEY STREAM HAWKS V NY NINE                       BASEBALL HEAVEN #1
49 5:30 PM LI TITANS 18 BLUE V TACONIC RANGERS AMERICANS BASEBALL HEAVEN #2
50 5:30 PM GREATER BINGHAMTON RBI 17U V LI TITANS 17 GOLD BASEBALL HEAVEN #3
51 5:30 PM TEAM CT BLUEJAYS 18U V LI MARINERS EAST BASEBALL HEAVEN #4
52 5:30 PM LI TITANS 16 MIZUNO V IRON AREA BASEBALL STONY BROOK UNIVERSITY
53 7:45 PM DIAMOND BUDDIES V NO. JERSEY CARDINALS SCOUT TEAM BASEBALL  HEAVEN #1
54 7:45 PM SI ORIOLES V NJ KNIGHTS                                           BASEBALL HEAVEN #2
55 7:45 PM HUDSON VALLEY WILDCATS V LI TITANS 18 GOLD BASEBALL HEAVEN #3
56 7:45 PM LI EAGLES V TACONIC RANGERS NATIONALS BASEBALL HEAVEN #4
       
       
SATURDAY 6/27                                                                                                                                   
GAME # TIME TEAMS                                                                                                LOCATION
57 8:30 AM USA MAVERICKS V YOUTH SERVICE JUNIORS                     FARMINGDALE STADIUM
58 8:30 AM LI TITANS 16 MIZUNO V CT EXPRESS                                     FARMINGDALE GRASS
59 8:30 AM GREATER BINGHAMTON RBI 17U V CT ANGELS                 STONY BROOK UNIVERSITY
60 8:30 AM FROZEN ROPES ORANGE COUNTY V TACONIC RANGERS AMERICANS SUFFOLK COMMUNITY COLLEGE
61 10:45 AM LI TITANS 18 BLUE V CT BOMBERS 17U                                   FARMINGDALE STADIUM
62 10:45 AM LI TITANS 18 GOLD V DIESEL                                                       FARMINGDALE GRASS
63 10:45 AM LI TITANS 17 GOLD V SI ORIOLES                                              STONY BROOK UNIVERSITY
64 10:45 AM NO. JERSEY CARDINALS SCOUT TEAM V LI ASTROS SUFFOLK COMMUNITY COLLEGE
65 10:45 AM SYRACUSE SPORTSZONE BRAVES V DIAMOND BUDDIES PAL STADIUM                                   
66 10:45 AM TEAM CT BLUEJAYS 18U V VALLEY STREAM HAWKS PAL C1                                                 
67 1:00 PM CT BOMBERS 17U V PAVCO BLACK                                         FARMINGDALE STADIUM
68 1:00 PM BAYSIDE YANKEES V IRON AREA BASEBALL                        FARMINGDALE GRASS
69 1:00 PM NJ KNIGHTS V GREATER BINGHAMTON RBI 17U STONY BROOK UNIVERSITY
70 1:00 PM NO. JERSEY CARDINALS SCOUT TEAM V LI WHALERS 17U SUFFOLK COMMUNITY COLLEGE
71 1:00 PM CT BOMBERS 18U V LI MARINERS WEST                                PAL STADIUM                                   
72 1:00 PM SOUTH BERGEN METS V LI EAGLES                                          PAL C1                                                 
73 3:15 PM DIESEL V HUDSON VALLEY WILDCATS                                    FARMINGDALE STADIUM
74 3:15 PM IRON AREA BASEBALL V TEAM FROZEN ROPES                 FARMINGDALE GRASS
75 3:15 PM THE HITMEN V CT CAPITALS                                                      STONY BROOK UNIVERSITY
76 3:15 PM LI MARINERS EAST V NY NINE                                                   SUFFOLK COMMUNITY COLLEGE
77 3:15 PM TACONIC RANGERS NATIONALS V LI MARINERS WEST PAL STADIUM                                   
78 5:30 PM THE HITMEN V LI TITANS 17 BLUE                                          STONY BROOK UNIVERSITY
79 5:30 PM SYRACUSE SPORTSZONE ATHLETICS V LI MARINERS EAST SUFFOLK COMMUNITY COLLEGE
80 5:30 PM TEAM CT BLUEJAYS 17U V LI WHALERS 17U         PAL STADIUM                                   
       
       
SUNDAY 6/28 PLAYOFFS                                                                                                                  
GAME # TIME TEAMS                                                                                       LOCATION                                        
81 9:30 AM WINNER OF POOL A vs. WINNER OF POOL  H                                                                                             FARMINGDALE STADIUM
82 9:30 AM WINNER OF POOL B vs. WINNER OF POOL  G                                                                                    FARMINGDALE GRASS
83 11:45 AM WINNER OF OF POOL C vs. WINNER OF POOL  F                                                                                                   FARMINGDALE STADIUM
84 11:45 AM WINNER OF POOL E vs. WINNER OF POOL  H                                                                                                   FARMINGDALE GRASS
85 2:00 PM SEMIFINALS- WINNER GAME #81 V WINNER GAME #82 FARMINGDALE STADIUM
86 2:00 PM SEMIFINALS- WINNER GAME #83 V WINNER GAME #84 FARMINGDALE GRASS
87 4:30 PM FINALS- WINNER GAME #85 V WINNER GAME #86 FARMINGDALE STADIUM

18 U POOLS

POOL A WINS LOSSES TIE RA RF

1 LI MARINERS EAST 18U

2 NY NINE

3 SYRACUSE SPORTSZONE ATHLETICS

4 TEAM CT BLUEJAYS 18U

5 VALLEY STREAM HAWKS

POOL B WINS LOSSES TIE RA RF

6 BAYSIDE YANKKES

7 IRON AREA BASEBALL

8 CT EXPRESS

9 TEAM FROZEN ROPES

10 LI TITTANS 16 MIZUNO

POOL C WINS LOSSES TIE RA RF

11 DIESEL

12 TEAM CT BLUE JAYS 17 U

13 LONG ISLAND TITANS 18 GOLD

14 LI WHALERS 17U

15 HUDSON VALLEY WILDCATS

POOL D WINS LOSSES TIE RA RF

16 CT BOMBERS 18U

17 SOUTH BERGEN METS

18 LI EAGLES

19 TACONIC RANGERS NATIONAL

20 LI MARINERS WEST 17U

POOL E WINS LOSSES TIE RA RF

21 TACONIC RANGERS AMMERICAN

22 PAVCO BLACK

23 FROZEN ROPES ORANGE COUNTY

24 LONG ISLAND TITANS 18 BLUE

25 CT BOMBERS 17U

POOL F WINS LOSSES TIE RA RF

26 N.J KNIGHTS

27 LONG ISLAND TITANS 17 GOLD

28 CT ANGELS

29 S.I ORIOLES

30 GREATER BINGHAMTON RBI 17U

POOL G WINS LOSSES TIE RA RF

31 YOUTH SERVICE JUNIORS

32 LONG ISLAND TITANS 17 BLUE

33 CT CAPITALS

34 USA MAVERICKS

35 THE HITMEN

POOL H WINS LOSSES TIE RA RF

36 SYRACUSE SPORT ZONE BRAVES

37 NORTH JERSEY CARDINALS SCOUT

38 LI ASTROS

39 LI WHALERS

40 DIAMOND BUDDIES